ПРИВІТАННЯ МІСЦЕБЛЮСТИТЕЛЯ КИЇВСЬКОЇ МИТРОПОЛИЧОЇ КАФЕДРИ МИТРОПОЛИТА ЧЕРНІВЕЦЬКОГО І БУКОВИНСЬКОГО ОНУФРІЯ ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ СВЯТИТЕЛЯ АФАНАСІЯ

26670Ваше Високопреосвященство, дорогий владико Онуфрій! Возлюблені у Господі співбрати архіпастирі! Всечесні отці, дорогі брати і сестри!
ХРИСТОС ВОСКРЕС!

У ці світлі пасхальні дні, коли весь світ прославляє велику милість Божу, яку Він явив над родом людським врятувавши нас від полону диявола і влади гріха і смерті, ми урочисто вшановуємо пам’ять святителя Афанасія, патріарха Цареградського, Лубенського, Харківського чудотворця з нагоди 360-річного ювілею його блаженної кончини. 

Цей великий угодник Божий жив у складний час турецької навали та єретичних нападів на Православну Церкву. Поставлений Промислом Божим «на підсвічник, аби світити всім» (див. Мф. 5:15), він дійсно просіяв як великий подвижник, проповідник і захисник віри Христової. В роки свого багатостраждального життя святитель Афанасій був тісно пов’язаний з нашою Церквою і народом. Зокрема, за його участі патріарх Никон здійснював виправлення богослужбових книг, гетьман Богдан Хмельницький прибігав до його допомоги в дипломатичних відносинах з Московською державою. У наші дні це є яскравим прикладом того, яку роль протягом багатовікової історії відігравала Православна Церква в становленні не лише української культури, але і її державності.

Ми народилися для Царства Небесного у дніпровській купелі Святого Хрещення, яке прийняли від Константинопольської церкви. І те, що століття потому її Первосвятитель обрав місцем свого вічного упокоєння нашу землю свідчить про те, що наш боголюбивий народ не дивлячись ні на які гоніння і утиски зі сторони своїх недругів зберіг православну віру цілою і неушкодженою, як найдорожчий скарб. Це має стати і для нас великим заповітом, залишеним до кінця віків. 

У цей знаменний день 360 років назад святитель Афанасій Лубенський увійшов у радість Господа свого, однак і нині, торжествуючи у Церкві Небесній, він має дерзновіння ходатайствувати перед престолом Всемогутнього Бога за нашу землю і народ Божий «да тихое и безмолвное житие поживем во всяком благочестии и чистоте» (1 Тим. 2:2). 
Вітаючи всіх з цим визначним святом сердечно бажаю, щоб Воскреслий Господь Вседержитель молитовним заступництвом Свого великого угодника зміцнив нас у непохитному стоянні на камені віри, примножив любов серед народу нашого, дарував нам силу і мужність у ці важкі часи зберігати мир та спокій у наших душах і в нашій країні на многая і благая літа!

+ ОНУФРІЙ 
МИТРОПОЛИТ ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ І БУКОВИНСЬКИЙ, 
МІСЦЕБЛЮСТИТЕЛЬ КИЇВСЬКОЇ МИТРОПОЛИЧОЇ КАФЕДРИ